SEO Portfolio joomlaqs.com

Poctivý murovaný dom

murdomV dnešnej dobe sú veľmi moderné rôzne montované domy, ktorým však ešte mnoho ľudí tak úplne nedôveruje a dáva radšej prednosť klasickým murovaným domom. Sú tieto obavy opodstatnené? Je murovaný dom naozaj lepší ako dnešné montované stavby?

Vykurovanie domu

Výrobcovia montovaných stavieb vyčítajú murovaným nižší tepelný odpor a teda dlhší čas potrebný na vykúrenie. Súčasné murovacie prvky sa však vyznačujú potrebnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Vyššia tepelná kapacita, čiže schopnosť materiálu akumulovať teplo, znamená nielen dlhší čas na vykúrenie, ale aj dlhší čas kým sa dom vychladí a v lete dlhší čas pokým sa dom nepríjemne prehreje.

Všetkým murovaným konštrukciám môžeme k dobru pripočítať vysokú pevnosť, dlhú životnosť a variabilnosť tvarového riešenia objektu. Nevýhodou môže byť väčšia zastavaná plocha ako dôsledok hrubších konštrukcií.

Jednou z hlavných výhod murovaných domov, teda schopnosť akumulovať tepelnú energiu, zabezpečuje vyrovnanú vnútornú teplotu v lete i zime, pretože masívne steny a stropy dokážu regulovať príjem a výdaj tepla. V lete vyrovnávajú teplotné rozdiely medzi nocou a dňom, v zime zase optimálne využívajú slnečnú energiu a tým prispievajú k príjemnej vnútornej klíme domu.

Zdravé a bezpečné prostredie

Murované domy nepotrebujú žiadnu dodatočnú ochranu v podobe konzervačných látok, sú odolné proti hmyzu a plesniam, dokonca chránia aj pred elektrosmogom, ktorý vyžarujú elektrické spotrebiče ktorých je každým rokom čoraz viac. Samozrejme aj čo sa týka bezpečnosti sú tieto domy oveľa pevnejšie (prieraz stien a podobne)

Domy z tehly spĺňajú všetky požiadavky na zdravé obytné prostredie. K zdravému a príjemnému obydliu prispievajú aj ďalšie pozitívne vlastnosti murovaných konštrukcií. Jedná sa o to, že stavebné materiály ako piesok, štrk, hlina vznikajú v našom prirodzenom prostredí.

Zabezpečí aj zvukovú izoláciu

Murované domy sa vyznačujú vysokou zvukovou izoláciou, pretože murované steny a stropy dobre zachytávajú zvukové vlny a tým pádom hluk zadržiavajú mimo domu, respektíve v dome.

Dlhšia životnosť

Jedno z dôležitých kritérií, ktoré hovorí v prospech murovaných domov, je ich dlhá životnosť. Zabezpečuje ju kvalitná murovaná konštrukcia, Tento fakt sa odrazí aj v prípadnom predaji takéhoto domu, kde jeho cena vďaka vyššej kvalite bude stále dosť vysoká.

Zopár nevýhod

Murovaný dom má zrejme dve základné nevýhody, ktoré môžu odrádzať ľudí. Tá prvá sa týka financií, keďže murovaná stavba je stále drahšia ako montovaná. Tu však treba myslieť na to, že okrem rozdielu v cene je tu tiež rozdiel v kvalite, takže keď sa na to pozriete z hľadiska dlhodobej perspektívy, murovaný dom sa oplatí.

Druhou nevýhodou je dĺžka realizácie stavby. Montovaný dom vám postavia aj za dva mesiace, kým stavba murovaného trvá cca o mesiac dlhšie. No určite sa v tomto prípade oplatí počkať.

GLOBAL MAX, s. r. o.
Michalská 9
811 03 Bratislava
IČO: 47 062 827
DIČ:

Nájdete nás na facebooku